Nemzetközi szinten jegyzett triatlonos, ironman specialista.

Hétszeres ironman magyar bajnok, az Arizona Ironman és az olaszországi ElbaMan győztese.

2017.08.16.

Szeghalmi Balázs, a Kisalföld újságírója interjút készített Major Józseffel.

A kisalföldi vasember visszaverekedte magát a top 100-ba, amikor autó ütötte el Amerikában

IRONMAN Cozumel, Mexico, Cozumel

Major József 7. helyen ért célba 08:21:33-as idővel.

futóideje: 02:46:50, ami a verseny legjobb futóideje volt!

2017.08.10.

Ettől függetlenül azt mondhatom, - az előzmények ismeretében -, hogy egy tökéletes napom volt, és ismételten hihetetlen sok energiával feltöltődve utazom vissza Phoenix-be. Sajnos arról még nem tudok nyilatkozni, hogy mi lesz a következő, mivel sok kérdéses dolog van jelenleg, de azt megígérem, hogy jövőre is megpróbálok ott lenni a Gyékényesi tó partján a rajtvonalnál.

2016.11.02.

Amint a blogom elején írtam, 2015-ben már indultam itt. Akkor esős, de a verseny napján kellemes idő volt, ezzel ellentétben idén szenzációs idő volt, legalábbis nekem (35-38 fok). Mivel ezen a napon végig csak a kitűzött tervet követve a saját versenyemre figyeltem, így nem volt esélyem a dobogóra, de nagyon könnyedén ment, és jól éreztem magam. Végül úgy végeztem a hetedik helyen, hogy információ hiánya miatt fogalmam sem volt hogy állok, az utolsó 8-10 km-t elkezdtem nyomni ahogy ment, mert pompásan éreztem magam. Örülök, hogy simán megküzdöttem az időjárással, és nem mellékesen sikerült a top10-ben végeztem, hosszú idő után megint fent állhattam a pódiumon, az eredményhirdetésen.

2016.05.18.

Ezúton is köszönöm a támogatást Pei Wei, Bicycle Ranch, Endurance Rehab - Physical Therapy, Maxim Sports Nutrition USA, One Multisport, Tri Shimano, XeNTiS - next generation wheels, Continental Bicycle Tires, ROTOR Bike Components, SPIUK, ISM SEAT, XTERRA WETSUITS és a VR7-nek, aki nagyon kényelmes mezt készített számomra.

Az elmúlt hónapokban az egészségügyi problémák ellenére is nagyon kemény, és jó edzéseket csináltam, persze ez még nem elég a jó eredményhez. Izgatottan vártam, hogy egy év kihagyás után részt vegyek egy ironman versenyen.
Azért a 6. Texas Ironman versenyre esett a választásom, mert viszonylag közel van, már négy alkalommal indultam itt, szeretem a pályát, és a klíma is kedvez nekem. Sajnos ezek közül az egyik legfontosabb, - a pálya - az időjárási körülmények miatt megváltozott. Módosított úszópálya, egy helyett két depó, 30km-rel (18mérfölddel) rövidebb, és iszonyatosan sok kanyarral tördelt kerékpáros útvonal. Mivel a pálya mindenkinek ugyanaz, és több, mint 50 teljesített ironman után, már nem a táv leküzdése a cél, így nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a változtatásoknak.
Az előző évekkel ellentétben, - amikor egy nagyon kedves helyi család látott vendégül - most egy győri egyetemi triatlonos csapattársam, Tamás és felesége, Trixi vendégszeretetét élvezhettem.
Meglepő volt számomra, de minden viszonylag zökkenőmentesen, jól alakult a verseny előtti napokban, a frissességem is kezdett visszatérni, ami jó érzéssel töltött el.

2015.04.27.

One multisportos atlétáim és csapattársaim invitálására, és unszolásának engedve úgy döntöttem, hogy 11 hónappal az utolsó versenyem után ismét rajthoz állok. Még nem álltam készen sem fizikailag sem egészségileg, de már nagyon hiányzott, és valahol el kell kezdeni.

2014.08.30.

Szépen lassan el is kezdtem a felkészülést a Lake Placid Ironman versenyre, de nagyon nem ment. Az edzéseken erőtlen voltam, a lábaim nehezek voltak (gyors futás esélytelen volt), a járásom instabil és botladozó volt. Ráadásul, valószínű, hogy részben a magaslat miatt, nem tudtam aludni és nagyon izzadtam, időnként még az orrom is vérzett. Mindezek ellenére nem adtam fel, mígnem 12 nap után be kellett látnom, hogy ez most nem megy.